Traveller, Photographer, Blogger
Храмовий комплекс “Ангкор Ват” – ТОП-1 серед місць, які рекомендуються до відвідування у Камбоджі, а то й у всій Азії! У моєму випадку сталося так, що переліт до Siem Reap спершу взагалі не входив до планів на цю подорож, але поради багатьох знайомих мандрівників змушували про це пожаліти і все-таки потрапити в Angkor Wat. Прийшов час поділитись враженнями!
Камбоджійський диво-комплекс розташований неподалік міста Сіємреап у західній частині країни, яка межує з Таїландом (тому сюди можна навіть планувати подорож автобусом). Аби відвідати Ангкор Ват потрібно добиратись від Siem Reap приблизно пів години. Храмовий комплекс працює з самого ранку, оскільки завжди є люди, які хочуть зустрічати світанки біля озера перед головним храмом.
1.
Відвідини доступні з 5:30 кожного дня. Ми вирушили в дорогу о 8:00, попередньо поснідавши. Не знаючи, чи вийде на території комплексу поїсти, закупили харчів. Раджу брати їжу та воду із собою, так як це не заборонено, а на території знайти харчі буде важче, і там вони коштуватимуть дорожче.
2. Оскільки громадського транспорту в місті немає, ми скористались послугами тук-тука, вже знайомого нам із поста про Камбоджу, що обійшлося в 5$.
Нам наполегливо рекомендували домовитись із тук-тукером про трансфер по комплексу на цілий день, а то й взагалі, взяти для цього тріп на машині. Ідея здалась нецікавою, хоч було зрозуміло – відстань між частинами храмового комплексу є великою. Добре, що мапи та гайди по території Ангкор Вату є в інтернеті! Ми визначили для себе потрібні локації, прикинули довжину маршруту і вирішили – він буде пішохідним.
3. Ті, хто цікавляться орендою тук-тука на день, можуть розраховувати на додаткові 20$.
4. Відколи Ангкор Ват відкритий для відвідування туристами, з’явилося безліч путівників по його закутках. Ми знайшли в мережі чудові маршрути на один день, чим Ви можете також скористатися.
5. Квиткова каса знаходиться досить далеко від входу в Ангкор Ват, тому водій тук-тука почекав нас, поки ми придбали перепустки. Черги просуваються швидко, хоча шокує кількість туристів.
6. В різних касах продаються квитки на 1 або 3 дні, тому треба зайняти правильну чергу. Кожен квиток є персоналізованим по фотографії, яку Вам зроблять при покупці. Вартість входу на 1 день складає $37, а на 3 дні – $62.
Ми купляли одноденний квиток, тому озброїлися путівниками, щоб влаштувати собі екскурсію самотужки, а ще заздалегідь склали маршрут. В єдиний день для відвідин важлива правильна логістика, і щоб нічого не пропустити, треба оптимально прокласти шлях.
7. На цій карті схематично зображено храми, що знаходяться в околицях Сієм Ріпу. Щодо маршрутів, розрізняють всього два варіанти: мале та велике коло. Наш варіант пішого маршруту – це мале коло (найменше, яке починається і закінчується в Angkor Wat). Більшість людей проїздять його хоча б на тук-туку, тому можна скоротити шлях до потрібної складності.
План прогулянки по храмовому комплексу в моєму виконанні був розрахований на відвідини таких ключових точок:
Детальніше прочитати всякі факти про ці локації Ви можете в інтернеті, тому не буду повторюватись. Якщо коротко – храм Ангкор Ват є найбільшим у комплексі, з нього починаються всі маршрути.
8.
9. По одній лиш цій території можна ходити більше двох годин, так як тут знаходиться багато дрібних споруд, барельєфів, ровів та різних переходів.
10.
11.
12.
Ангкор Том – наступний комплекс споруд, що нагадує древнє місто. До нього належить Байон, який став впізнаваним по численних барельєфах, втілюючим зображення лиця Будди. Тут також багато туристів, як і біля кожної визначної пам’ятки в Ангкор Ваті, та буває переповнено людьми.
13.
14. Від головного Ангкор Вату до цього комплексу потрібно доїхати або дійти пішки. Від входу в комплекс, відмежованого захисною стіною, потрібно йти приблизно стільки ж, як і до нього – все це займе не менше години.
Багатьом краще пересуватись між комплексами на транспорті, від чого я зовсім не відговорюю, бо Вам знадобиться багато сил, щоб все обійти, та не раз підійматись сходами. Ще й серед дня може бути дуже спекотно. Однак, ідучи на власних двох, можна розгледіти тонкощі, які залишаться невідомими для більшості.
15.
16. Однією із найбільших радостей на протязі всього пішохідного шляху були мавпочки.
17. Їх можна побачити далеко не всюди, але ідучи пішки, Ви обов’язково зустрінетесь! Мабуть, це найбільш дружелюбні мавпи, яких доводилося бачити в Азії!
18. Вони підходили близько до людей, поводилися грайливо, позували на камеру, намагалися погризти босоніжки і крали воду в неуважних туристів.
19. Після відвідин Байону варто продовжити походеньки по Анкор Тому, щоб виявити інші храми, менш привабливі для туристів.
20. Уже в Бапуоні туристів було не так густо, як при вході в головний Ангкор Ват. З вершини храму можна роздивитись околиці.
21. Далі шлях пролягав до Тераси Слонів. Барельєфи цих тварин увічнені на камені так філігранно, що знову викликає захоплення: як люди могли створити це власними руками у такі давні роки.. Круто!
22. Відвідавши всі ключові позиції, слід рухатись до Гейту Перемоги. На карті можна побачити, що Анкор Том має декілька виходів (гейтів), тому не помиліться у напрямку!
23. З останніх сил ми йшли до храму Та Кео.
24. Звісно, допомога тук-тука була б не зайвою, бо втома вже сильнішала. Але все побачене до цього моменту було достатньо насиченим, щоб тепер проводити час без поспіху – ми побачили достатньо.
25. Після Та Кео карта маленького кола натякає на те, що слід відвідати ще Бантеай Кдей і Та Пром. Це входило до нашого плану, але ми змінили його, коли втомились 😉
Тутешні умови загалом дозволяють “прожити” день в Ангкор Ваті. Тут є декілька туалетів, платних або безкоштовних для власників вхідних квитків. Є місця, де подають вуличну їжу, хоча далі від головного Ангкор Вату їх може не виявитись зовсім. Воду і трохи харчів ми брали з собою, а на території докупили лише банани (ціна була як у місті).
26. Ще на території зустрічались діти, які жебракують і буквально не дають пройти, що ще раз нагадує, як камбоджійці користуються популярністю Ангкор Вату.
Власне, храмовий комплекс Angkor Wat був основним мотивом, щоб відвідати країну, і він зміг оправдати всі зусилля та очікування. Але Cambodia – це більше, ніж просто Ангкор Ват, як би ним не спекулювали місцеві. І я вже роздумував про це, переварюючи перші враження про Камбоджу.
27.
Можливо, Angkor Wat дійсно є “перлиною” Азії, але навколо ще багато чудес, про котрі хочеться розказувати.
Stay tuned!
Долучайтеся у Facebook
та отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин!
Colorful Travel