Traveller, Photographer, Blogger
На третій день перебування в Кам’янець-Подільському вирішили сходити у Фортецю. Точніше ми вже там були під час квесту, про який я розповідав і в якому ми перемогли. А тут захотілося погуляти старовинними будівлями без поспіхів.
Прослуживши місту найпотужнішим оборонним форпостом протягом багатьох століть, зараз Кам'янець-Подільська фортеця є однією з найкрасивіших пам'яток архітектури України. Перші споруди фортеці належать до XI-XII століть, а основні укріплення – до XVI-XVII століть. Оборонні укріплення в Кам'янці-Подільському вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи. У XIV-XV століттях фортеця була головним форпостом князівства Литовського на Поділлі, а з 1434 року і до кінця XVIII століття – Речі Посполитої. Особливістю фортеці є унікальне поєднання ландшафту зі створеною людиною неприступною фортифікаційною системою, що не має аналогів у Європі. Незважаючи на численні спроби взяти фортецю штурмом ворожими арміями, за весь час це вдалося лише одного разу – в 1672 році турецькій армії. Це була “хвилинка вікіпедії”, а зараз пропоную помилуватися фортецею та заглянути в різні її закутки.
1. Фортеця у всій своїй красі!
2. Поки прямуємо до оборонних мурів, милуємося містом. Бронзовий пам'ятник покійному понтифіку польського походження Іоанну Павлу ІІ (Каролю Войтилі, 1920-2005).
3. Цікава архітектура.
4. Вигляд на Георгіївський собор. Вже про нього розповідав раніше.
5. А ось і наша ціль. Красива і неперевершена, велична, і старовинна!
6. Фото з туристом. Він офігіває від краси міста!
7. Греко-католицька церква Святого Йосафата, колишній Трінітарський костел.
8. Нова фішка міста – екскурсії на електромобілі. Ціна в районі 100 гривень.
9. А ми вже на підході.
10. Кам'янець-Подільська фортеця складається з двох частин. Перша частина – це Стара фортеця, центральна частина фортеці, що захищала підхід до перешийку між півостровом, на якому розміщувалося Старе місто, та "материком". Стара фортеця – це одинадцять башт, розташованих у формі схожій до чотирикутника і сполучених по периметру стінами. Фортеця має підземний хід, який, за легендою, вів до Хотинської фортеці, що знаходиться в 30 кілометрах.
11.
12. А що ж там внизу?
13. Башта. Одна із 11.
14. Вхід в музей.
15.
16. Вигляд на центральну частину міста.
17. В музеї.
18. Старовинні гроші.
19.
20. Оборонний мур.
21.
22. Внутрішній двір фортеці.
23. Дорога з міста. Шматок дороги біля Фортеці зробили платним, встановили шлагбауми та беруть гроші за проїзд. Цікаво чи це легально і куди йдуть гроші?
24. Давайте піднімемось на вежу і виглянемо на простори.
25. Краса.
26. Що ж тут ще цікавого?
27. Можна постріляти з лука, ….
28. …чи арбалета.
29. Це кльово!
30. Боргова яма…
31. ..із муляжем боржника. В цю яму колись кидали неплатників податків, а зараз туристи кидають монетки. Ось так треба з неплатниками!
32. Ангелочок.
33. Їхати в Кам’янець-Подільський треба. Тут чудова природа ….
34. …різні шляхи для прогулянок та квестів, ….
35. …старовинна архітектура (ну і нова врізається 🙂 ),…
36. …екстремальні розваги!
37.
До речі Кам'янець-Подільський відзначає День міста в 3-ю суботу травня. У 2015 році це – 16 травня. Буде багато цікавого. Повітряні кулі – це одна із тих розваг, ради якої вже варто їхати. Рекомендую. А зупинитися Ви можете в готелі 7Днів, в якому зупинявся я і про який ще розповім окремо. Програму заходів до дня міста «Кам'янець єднає серця і народи» можна переглянути на сайті міста. Гарних подорожей!
Stay tuned!
Долучайтеся у Facebook
та отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин!
Colorful Travel