Traveller, Photographer, Blogger
Ніколи не їздив в автобусні тури по Європі. А тут трапилася ціна, яку гріх було пропустити. 35 Євро за повних 2 дні в Будапешті. Часу на роздуми не було, тож через менше чим 2 дні після повернення із Варшави, з Фіналу Ліги Європи 2015, я вирушив в столицю Угорщини. Переїзд автобусом справа не легка, але після поїздки в Болгарію, в далекому 2010, угорський тріп виявився дитячою забавкою. Кордон проходили дужеее швидко, так би на польському напрямку. Прикордонник з боку мадярів пробував мені підросказати, що віза польська, то да сьо, але мій трирічний шенген дууууже багато прокатаний і в Будапешт по ньому літав пару років тому також 🙂
Раннім ранком ми прибули в одне із моїх улюблених міст. Людей на вулиці мало. Повезли нас дивитися на Рибальський бастіон. Будапешт завжди мав потужні укріпні бастіони. Охорона кріпосних стін розподілялася між районами або цехами. Одна з таких ділянок називається Рибальським бастіоном. Розташовувалася ця частина кріпосних стін біля церкви Матяша, захищаючи її і місто з боку Дунаю. Ця ділянка була під контролем цеху рибалок. Будівництво Рибальського Бастіону почалося на початку XX ст. Стиль, використаний при його створенні- неороманський. Бастіон має сім веж, які символічно зображували мадярські племена, союз яких і став основою створення Угорської держави.
1. Рибальський бастіон
2. З погодою дуже пощастило. Небо красиве.
3. Перше, що не люблю в організованих турах – прив’язаність до групи та екскурсовода. Марина, наш екскурсовод, родом з Росії, живе в Будапешті вже дуже багато років. З великим захопленням та любов’ю розповідає про своє, вже рідне місто Будапешт.
4. В той день ми були першими на Бастіоні. Туристи почали підтягуватися, коли наша група вже йшла геть.
5. Ранок. Місто прокидається. Така погода гарна для прогулянок, але погана для фотографування.
6. Церква Святого Матіаша. Храм побудований в рідкісному для будапештської архітектури готичному стилі. Має неправильну прямокутну форму з виступаючою апсидою. У центральній частині головного фасаду розташовані ворота, над якими знаходиться готичне вікно-розетка. У південно-західному куті храму зведена дзвіниця заввишки 80 метрів, дзвіниця церкви Матіаша – найвища споруда Будайського замку. З північної сторони головний фасад обмежений вежею короля Бели. Ще один вхід до церкви знаходиться в порталі південної стіни храму. Церква Матіаша – тринавна, з великою кількістю бічних капел. Центральна нава відділена від бокових рядами з трьох масивних колон. Дах церкви покритий черепицею знаменитої печської фабрики «Жолнаї».
7. Наречений фотографує кохану. Прикольно.
8.
9. Зацініть, яка рівнесенька бруківочка. Тут просто чудово кататися на велосипеді. Дощова вода не затримуватиметься, відповідно не буде калюж.
10. Наша команда. Я, Настя і Оксана.
11. Дуже подобаються їх поштові скриньки.
12. Базиліка святого Іштвана розташована в Пешті, займає більшу частину площі святого Іштвана (угор. Szent István tér). Базиліка орієнтована по лінії захід-схід. Головний фасад базиліки виходить на захід, замикає собою перспективу вулиці Зріньї (угор. Zrinyi utca). Абсида виходить на вулицю Байчи-Жилінський (угор. Bajczy-Zsilinszky utca).
Довжина собору – 87,4 метри, ширина – 55 метрів і висота – 96 метрів. Разом з будівлею парламенту (висота обох будинків однакова – 96 метрів) – найвища історична будівля Будапешта. Базиліка святого Іштвана разом з базилікою святого Адальберта в Естергоме і Егерської базилікою входить до трійки найбільших церков країни. Храм побудований в стилі неоренесанс, в плані являє собою рівносторонній хрест. У місці перетину поперечного трансепта з головним нефом розташований масивний купол заввишки 96 метрів і діаметром 22 метри. З боків від головного фасаду розташовані дві високі дзвіниці. У правій дзвіниці знаходиться найбільший дзвін країни вагою в 9 тонн. Над центральним входом викарбувано напис на латині – Ego sum via veritas et vita (Я дорога, і правда, і життя). (wikipedia)
13. Стіни і колони храму оздоблені мармуром різних порід. Інтер'єр прикрашений мозаїкою, виконаною кращими угорськими майстрами. У вівтарному просторі під балдахіном на колонах знаходиться статуя святого Іштвана, виконана скульптором Алайошем Штробль; навколо розташовані п'ять бронзових барельєфів, на яких зображені сцени з його житія. Ліворуч від вівтаря знаходиться позолочена рака, в якій зберігаються мощі святого Іштвана (права рука). 20 серпня, в День святого Іштвана, за традицією, раку виносять із собору і здійснюють з нею хресний хід. Собор прикрашений вітражами, на яких зображені фігури святих. Купол собору вінчає зображення створення світу. (wikipedia)
14. Цікава велосипедна конструкція.
15. Замок Вайдахуняд. Про нього вже писав.
16. В літній сезон тут дуже багато людей. Я такого не люблю.
17. В нас таке теж гоцає по центру.
18. Оперний театр.
20. В центрі Будапешта встановили оглядове коло. Вартість 8 Євро. Катають три круга.
21. Два дні я дивувався, яке місто брудне і скільки бомжів в центрі. Про це буде окремий міні-пост.
22. В суботу 30 травня 2015 на лондонському стадіоні "Уемблі" відбувся фінал Кубка Англії з футболу. Лондонський "Арсенал" з рахунком 4: 0 розгромив "Астон Віллу" з Бірмінгема і другий рік поспіль взяв цей трофей. В центрі Будапешта фанати влаштували ходу.
23. Таке буває не тільки в нас. Малолєткі орендують лімузин і верещать на всю вулицю.
24. Свідки Єгови теж є. Треба було взяти журнальчик на угорській і подарувати тутешнім свідкам. 🙂
25. Окрема тема – це наш готель. Що можна очікувати в турі за ціною 30 Євро? Budai Sport Hotel – відгуки можете почитати самі. Останні роки – жестякові, колись були хороші. Я ілюзій не будував тому і не розчаровувався, та й бачив гірше. Прикро, що такий комплекс в такому місці (навколо зелень, вигляд на весь Будапешт) в такому плачевному стані. Сюди б хорошого господаря і було би дуже круто. А так на нього просто забили. Як на ремонт так і на прибирання. Мене це здивувало і по приїзду я почав шукати в тих Ваших інтернетах, чому ж цей готель в такому стані. Вдалося знайти замітки, що туди раніше возили багато груп із спортивних секцій бувшого СНД. Діти руйнували майно, писали по дверях. Власники спочатку щось робили, а потім перестали. Така інформація має право на життя, не перевіряв її. Але вигладає правдиво. На спортивну базу схоже.
26. Вигляд на місто. З інших номерів він в рази кращий.
27. Трамвайчики в Будапештиі такі ж красиві як і в Португалії.
28. Угорський Парламент – найкрасивіший в Європі і один із найкрасивіших в світі. Де ще красивіші є? Хто знає?
29. На вечірнє освітлення Парламенту витратили величезні гроші.
30. Але воно того варте. Тааак красиво!
31. Поплавати на човнику по Дунаю – чудове проведення часу.
32. Фотосесія.
33. Пам'ятник Голокосту на набережній Дунаю поряд з Парламентом.
34. Людей вивели до річки і розстріляли. Від них залишилося тільки взуття.
35. Вечоріє. Красиво. Молодь з вечора займає місце на набережній, з вином, і відпочивають. Ми теж так спробували – це кайф
36. М’яке сонячне світло на мості.
37. Найдорожчий готель Угорщини – Four Seasons Hotel Gresham Palace Budapest. Готель побудований більше ста років тому, в 2004 році зазнав повної реконструкції. Вже кілька десятиліть є одним з унікальних символів міста.
38. А це парковка готелю. В нас би вже всі кіпішували, що це неприйнятно. Машини на тротуарі.
39. Пакетних туристів мені не зрозуміти. Навіщо на 2 дні брати великі валізи, купу прикидів та сумок?
40. Угорська собачка – прихильник України.
41. Наступного дня ми погуляли по визначних місцях.
42.
43. Парламент вранці.
44. Після оглядин архітектури ми подалися на острів Маргіт….
45. ..про який в мене буде окремий відеорепортаж.
46. В Україні дерева білять, а тут обмотують і натягують 😀
Будапешт – чудове місто. Сюди треба їхати на вихідні з друзями, коханими людьми, сім’єю. Я в цьому місті не вперше, але воно залишається цікавим та неперевершеним. Далі буде…
Stay tuned!
Долучайтеся у Facebook
та отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин!
Colorful Travel