Traveller, Photographer, Blogger
В 2012 році, під час перебування в гостях у Варшаві, я був вражений оплатою банківськими картками із безконтактною технологією. Після повернення додому почав цікавитися, чи можна в нас виготовити таку картку і чи є під цю технологію інфраструктура. Виявилося, що в Україні це все тільки запускається. Термінали були лише у великих торгових центрах типу “Метро Кеш енд Кері“, а картку можна зробити у Приватбанку, та й то Кредитку “Універсальна”, та й то не картку, а лише стікер. Ось так він виглядав:
Звісно, що я собі таку виготовив і почав користуватися, наскільки це було можливо. Багато хто навіть не знав, що їх термінали таке вміють, інші казали, що щось не працює, бо насправді не вміли користуватися, зараз такого майже не зустрінеш. Більшість терміналів підтримують MasterCard PayPass, а персонал вміє користуватися. Сучасні банківські картки вже мають вмонтований чіп для безконтактних оплат. Тому можна зекономити місце в гаманці і не носити окрему картку-стікер для paypass, але якщо у Ви обслуговуєтеся у кількох банках, то карток у Вас все одно багато.
2. Багато карток 😀
3. За допомогою стікера із фото 1 навіть Nokia 3310 можна навчити платити пейпасом.
Можливість запхати все в телефон в Європах/Америках працює давно, всі Ваші дисконтні та банківські картки Ви можете додати в смартфон і користуватися в торгових точках та інших закладах. В нас першим у цьому напрямку почав працювати Приватбанк кілька років тому. Його чудовий, на мій погляд, сервіс Приват24 має одноіменну аплікацію на смартфони. В ній є можливість додати Ваші дисконтні картки. Ідея чудова, але реалізація не дуже. Чому? Ну перенесли Ви всі свої картки шляхом сканування-фотографування, але вони не зчитуються на касах 🙁
Також в Приват24 є можливість оплачувати за допомогою NFC. Ця технологія працює лише на Android смартфонах, так як в Apple iPhone NFC чіп хоч і є, але він “зашитий” під Apple Pay. А так як я з 2008 року незмінно користуюся айфонами, то ця система оплати мені найцікавіша.
Apple Pay — система мобільних платежів від корпорації Apple. Була представлена 9 вересня 2014 року. За допомогою програм Apple Pay користувачі ґаджетів iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus можуть оплачувати покупки за технологією NFC в поєднанні з Apple Passbook та Touch ID. Доступна в більш ніж 10 країнах в торгових точках партнерів, наприклад, McDonald’s, Starbucks, Auchan та Apple Store. Насправді платити можна у всіх терміналах, де працює paypass чи paywave. Повний список країн можна переглянути на тут. На жаль в Україні, що не дивно, і навіть в Польщі, що дуже дивно, APay не працює. Найближча країна, де можна потестувати – Росія. Коли я користувався webmoney, до певного інциденту і Яndex гроші. Картка останніх в мене завалялася і я вирішив спробувати.
4. Переключаємо айфон в налаштуваннях на регіон Росія і в нас у Apple Wallet з’являється можливість додавати картки.
5. Скануємо картку.
6. Вносимо дані.
7. Картку додано!
8. Тепер Apple Pay готова до оплати. Як на iPhone та Apple Watch:
9. Так і в Uber. Офігєнно зручно.
Але на цьому із експериментом все! Бо щоб оплачувати Яndex грошима за межами Росії, потрібно надіслати паспортні дані, або зареєструватися іншими способами. А яка адекватна людина таке робитиме… Тож чекатиму, поки Apple Pay запрацює в Польщі, цього року планують. Про Україну навіть не вірю…
Цікаво, а чи не планує улюблений @privatbankua #Privatbank пролобіювати та запустити #applepay в Україні? Пльща запустить в 2017. #privat24 — Volodymyr Vrublevsky (@vovandos) April 5, 2017
Цікаво, а чи не планує улюблений @privatbankua #Privatbank пролобіювати та запустити #applepay в Україні? Пльща запустить в 2017. #privat24
— Volodymyr Vrublevsky (@vovandos) April 5, 2017
В березні 2017 року Кредобанк запустив свою аплікацію для оплат смартфонами із NFC на базі Android. Сам банк мене зараз розчаровує, але аплікацію я потестував і залишився задоволений.
Для цього прийшлося позичити Nexus 5. Встановлюємо із Google Play – KredoPay.
10. Запускаємо Kredo Pay і додаємо нову картку.
11. Вносимо інформацію.
12. Погоджуємся зі всім.
13. І тут знову маразм банку. (попередній був описаний у fb пості вище). Вам має передвзонити працівник, щоб в телефонному режимі активувати цей сервіс. І не факт, що Вам подзвонять одразу. Перший раз мені зателефонували через кілька годин. Після того, як Ви назвете кодове слово, програма буде готова до використання. Інтернету не потрібно, все працює чітко. Розблокували телефони, піднесли до терміналу і..магія.
14. Коли я вперше платив у Сільпо, на мене касир дивилася як на Ісуса Христа 😀
В програмці є меню операцій з карткою. Можна налаштувати різні опції,
15. або подивитися історію платежів.
Висновок: досить зручний та простий продукт, працює зі всіма терміналами. Але виникає запитання пов’язане із безпекою. Хоч Кредобанк і дуже параноїдально до цього відноситься, все ж немаю впевненості в надійності зберігання та передачі “чутливих” даних.
Далі я взявся тестувати улюблений Privat24. Все на тому ж Nexus 5.
16. Тут все просто, запустили, пішли в налаштування, обрали картку, якою хочете платити та увімкнули безконтактну оплату.
17. Тепер при запуску Privat24 та Kredo Pay програмки будуть боротися, хто з них буде працювати по замовчуванню 🙂
18. Є Хороша інструкція.
19. Далі як і з кредівською “платилкою”: приставив до терміналу і АГОНЬ. Але перший раз мене чекав нєжданчик. Програмка розлогувалася, а інтернету не було. Тож переніс тест на інший раз. Кредо виручив.
Інша цікава можливість від Privat24, яка з’явилася нещодавно, це можливість оплачувати послуги електротранспорту (трамвай, тролейбус) у Львові.
20. В траспорті на вікнах розвішані QR-коди, в яких зашиврована інформація для оплати.
21. Просто запускаєте аплікацію, фотографуєте код і оплачуєте. Квиточок потрібно закомпостувати. 🙂
22. І все. якщо прийде контролер, просто пред’являєте йому квиток на екрані Вашого улюбленого смартфону. Дуже зручно та сучасно!
Ще один цікавий та маловідомий сервіс від Приватбанку я знайшов випадково у AppStore, коли переглядав, що із банківських продуктів є. Називається він AirPay. Встановлюємо і запускаємо. Все що Вам потрібно – це ввести логін-номер телефону та смс пароль.
23. Я налаштував touch id і пішов в улюблену кав’ярню випити латте та спробувати новий спосіб оплати. Вийшло не з першого разу. Тож прийшлося ходити двічі. Дякую приємному персоналу, що терпеливо досліджували сервіс зі мною!
24. Суть наступна: Ви зробили замовлення і коли треба оплатити, шукаєте торгову точку у списку. Звісно, що знайдуться тільки заклади із терміналами Приватбанку. Вибираємо зі списку нашу кафешку, вносимо суму за каву і тиснемо оплатити. Касир на терміналі тисне жовту кнопку, вводить одноразовий цифровий пароль і тисне зелену кнопку. Із термінала вилізає чек і персонал на тебе здивовано дивиться, ніби ти прилетів з іншої планети…
25. З Вас списуються гроші і Ви отримуєте цифровий чек. Всі щасливі, процедура дуже швидка і зручніша навіть paypass/payway!
Є ще можливість отримувати платежі із кредитних карток безпосередньо на Ваш смартфон, тощо. Але це вже інші історії. Наразі із сабжа це все, що спробував використовувати у нас. Якщо маєте будь-які запитання, задавайте в коментарях. Із задоволенням відповім, проконсультую, потестую. Наразі шукатиму ще цікавинки. В планах спробувати Google Pay та Samsung Pay. Останній крім NFC вміє щей генерувати магнітне поле, здатне передати інформацію, яка записана на магнітній стрічці Вашої банквської картки на старі POS термінали. Це просто Вау!
P.S. В світі ці технології (MC Pay Pass та Visa PayWave) працюють давно та широко поширені. На них не роблять особливих ставок, а в нас їх вважають перспективними.
Stay tuned!
Долучайтеся у Facebook
та отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин!
Colorful Travel