Traveller, Photographer, Blogger
Послугами “Приватбанку” користуюся вже років 8. Вважаюся хоршим клієнтом. Перепробував більшість їх продуктів. Завжди було зручно використовувати картки “Привату” для оплати в магазинах, інтернеті та за кордоном. Останні дві опції для мене дуже важливі. В свій час закрив золоту картку в “Альфабанку”. В останнього були комісії за конвертації валют та інші незручні штуки. “Приватбанк” замінив всі мої картки на золоті, закріпив за мною менеджера і всі залишилися задоволені. Одного разу я навіть отрима від “Приватбанку” фоторамку Sony в подарунок. Зараз в “Приваті” маю 5 активних карток, для різних цілей 😉 Для оплати за кордоном була виготовлена Master Card World.
update 1
Пояснення від Приватбанку про конвертацію звучить як повний брєд.
Например, Вы делаете покупку в иностранном магазине, цена которой составляет $100. Банк, который обслуживает магазин (называется банк-эквайер), “конвертирует” доллары в гривни по своему курсу, скажем, 16.3 грн/долл. Поэтому магазин показывает покупателю цену ₴1630. Когда покупка совершена, банк-эквайер присылает в MasterCard/Visa информацию о том, что прошел платеж ₴1630 с конвертацией в доллары и берет у платежных систем уже не $100, а сумму в долларах, исходя из официального курса платежных систем (например, 15.87). Получается, банк-эквайер получает за эту транзакцию 1630/15.87=$102.7.
Далее, платежная система выставляет украинскому банку (банк-эмитент) для оплаты $102.7. Эти доллары уже конвертируются опять в гривни по карточному курсу банка-эмитента (например, 19.6). В итоге у клиента списывается с карты 102.7*19.6= 2013 гривен, а не 1630…
1.
Перша неприємність сталася в березні, коли банк заблокував всі картки і неможливо було ними користуватися, потім поставили обмеження на суми платежі і за тиждень – другий обмеження зняли. Все це без попередження.
В червні в мене перестав працювати pay pass. Не приємно, та це не життєво важливо.
В жовтні банк зробив два курси валют. Знову ж без попередження. Я це помітив на немаленькій сумі в майже 400 євро, коли гривень списало значно більше ніж я розраховував. На сайті тепер є курс обміну банку та картковий. Користуватися “приватівською” карткою для оплати в іноземній валюті більше не вигідно!
2.
Також картку прівєтбанку використовував для оплати в paypal. Колись турботливі оператори порадили як мені краще налаштувати профіль PP, щоб було вигідно.
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (for card you’d like to change this option)
3.
Це налаштування давало мені можливість оплачувати покупки на ebay по курсу платіжної системи. Тобто остання конвертувала валюту і виставляла моєму банку рахунок в гривнях. Таким чином в мене блокувалися гроші в гривні і мені було не страшно, що в момент списання може підрости курс, так як я оплачував гривнями.
До прикладу курс платіжної системи Visa на сьогодні:
4.
Все решта наживають банки.
Вчора оплачував покупку у одному із магазинів Варшави, продавець мені конвертнула валюту і спробувала списати в гривні, в результі операція не пройшла. В злотих без проблем.
5.
смс
6.
При оплаті в злотих списало по невигідному курсу “Привату”, а не платіжної системи, який ближче до офіційного НБУ.
Ввечері в поштовій скриньці отримав листа:
Нещодавно Ви оплатили карткою покупку за кордоном. При цьому обмін валюти відбувався за невигідним для Вас курсом. Ми хочемо розповісти, як економити в таких випадках.
Якщо Ви за кордоном розраховуєтесь карткою, і продавець Вас запитає, в якій валюті Ви хочете зробити операцію – у місцевій чи гривні – завжди відповідайте «у місцевій валюті». Наприклад, якщо Ви знаходитесь в Європі, завжди вибирайте оплату в євро. І ось чому.
Якщо Ви вибираєте євро, обмін відбувається на боці ПриватБанку, а якщо гривню – на боці іноземного банку, що обслуговує цей магазин. Курс ПриватБанку завжди більш вигідний, тому що гривня для іноземних банків – валюта екзотична.
Причому різниця в курсах доволі суттєва. На кожних 100 євро Ви будете економити близько 30–40 грн.
1. Чи можна повернути гроші, що списалися за конвертацію?
Ні, на жаль. Гроші списано платіжною системою й надіслано в банк, що обслуговує магазин.
Деякі клієнти, якщо бачать, що їх не запитали й провели конвертацію на боці іноземного банку, висувають обґрунтовані претензії магазину або сайту, операцію скасовують і проводять у потрібній валюті. Ви можете чинити так на свій розсуд.
У разі повернення покупки, зарахування на картку відбудеться за картковим курсом банку на дату повернення. У разі скасування операції тій же транзакції, повернеться та ж сума, що і була списана або заблокована.
І ще одна ГАВНОПОРАДА від “Привєдбанку“
8.
Раніше такого не було. І ось сьогодні стаття на ain розставила все на свої місця!
Курсові коливання в кінці минулого року призвели до того, що частина користувачів банківських карт зауважила: можна виграти на різниці курсів, оплачуючи рахунки онлайн в деяких зарубіжних сервісах. До таких сервісів відносяться багато відомих інтернет-магазинів і сервісів, наприклад, Next, Wizzair, PayPal, Google AdWords, Amazon та інші. Це дозволяло користувачеві економити, але банк при цьому втрачав гроші. У «ПриватБанку» вже зреагували на такий «лайфхак».
Можливість заощадити при оплаті гривнями з’явилася через те, що подібні сервіси при оплаті конвертують валюту на своєму боці: деякі банки-еквайєри використовують (Dynamic Currency Conversion), яка і забезпечує таку можливість для закордонних платежів. І якщо банк, що обслуговує іноземний сайт, пропонує провести операцію у валюті країни емітента (списати з картки гривню), платіжна система конвертує суму за своїм курсом (а курс в платіжній системі – нижче ринкового, наприклад, для долара це може бути близько 15 грн). Списання з карткового рахунку проходить в гривнях, а відшкодування – у доларах, так що банк втрачає гроші.
Банки вже звернули на це увагу. Для прикладу на графіку внизу – кількість операцій DCC за останній рік в «ПриватБанку»:
З 3 січня 2015 року «ПриватБанк» закрив можливість розраховуватися гривнями в зарубіжних сервісах і магазинах, де конвертація йде на стороні магазину. Більше того, керівництво банку вже обговорює ситуацію з іншими банками, а також звернулося до Visa і MasterCard з проханням прибрати гривню з валют, у яких здійснюються операції DCC за кордоном. Про це в Facebook повідомили заступник голови правління банку Олег Горохівський та IT-директор банку Дмитро Дубілет.
З 3 січня при спробі здійснити таку оплату користувачеві буде приходити відмова: «Виберіть валюту, відмінну від гривні». Тобто карти будуть працювати, як звичайно, але вибрати валюту платежу «гривня» при оплаті закордоном буде неможливо, пояснює Гороховський. Щоб розплачуватися в таких магазинах і сервісах, потрібно використовувати доларову картку. А починаючи з сьогодні в банку обіцяють можливість переведення з гривневої карти на доларову в розмірі $ 100 в день. «Ми знімаємо обмеження на купівлю валюти в« Приват24 »саме для того, щоб клієнти, яким потрібно, скажімо, поповнити Google AdWords, могли це зробити хоча б так», – пояснює Дмитро Дубілет.
За всіма витратами, досконалим до 3 січня, у банку проведуть перерахунок, з карти спишуть суму, вказану в чеку, перерахунок завершать до 10 січня.
Джерело http://ain.ua/2015/01/05/557459
Стаття все розставила на свої місця. Про користувачів AdWords взагалі мовчу! Раджу перечитати і коментарі на ain. Налаштуванням Paypal із фото 3 я користуюся вже понад 3 роки. Останнє речення вказує, що раз я платив за покупку пейпалом в гравнях, то вони з мене без попередження тепер спишуть різницю!
Пост написаний сумбурно та трошки на емоціях, бо за останні дні в Польщі оплата карткою вищезгаданого банку веде себе неадекватно, плюс ще додалися “хороші” новини.
Після повернення в Україну перестаю користуватися послугами цього банку крім зарплатної картки, всі інші продукти закриваю!
Запитання да Вас: що Ви використовуєте із українських банківських продуктів? Які переваги у Ваших банках?
Цікавить оплата в інтернеті та за кордоном, без подвійних конвертацій та іншого шміру. 🙂
Дякую за інформацію, чекаю коментарів!
Stay tuned!
Долучайтеся у Facebook
та отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин!
Colorful Travel