Traveller, Photographer, Blogger
На початку осені, у Львові, познайомився із турком, він підійшов запитатися, як доїхати зі Львова до Кракова. До нашої зустрічі Хабіл більше години шукав людину, яка б розмовляла англійською. Дивно. Я все розповів, розпитав звідки він, що і як. Виявилося, що живе в Стамбулі. І ось в листопаді, перебуваючи в Туреччині, зідзвонилися із Хабілом та вирішили разом подивитися фортецю Rumeli Hisari, тим паче, що він там ніколи не був.
Ми мали зустрітися в кафе Kahve Diyari, що розташоване поруч із університетом Bogazici. Як добратися з району Султанахмет до Румеліхісар:
Так як зустріч планувалася біля університету, то із зупинки Кабаташ до зупинки Bogazici University вирушили на автобусі 43R. Вартість 2,15 Ліри з кожного. Дорога зайняла до години часу. Із Хабілом зустрілися в кафе та пішли дивитися університет.
1. Вхід в універ. Bogazici university.
2. Корпуси Університету.
3. Будиночок ректора. Тут його кабінет та адміністрація універу.
4. Навчальний корпус.
5.
6. Нагадує львівську бруківку.
7. Затишно.
8. Кіт-пес
9. Алейка.
10. Виявилося, що фортеця розташована біля університету. Вхід на територію Румеліхісар (Rumeli Hisari). Варість 10 Лір/людина.
11. Тут, як і в Цистерні Базилиці, заборонили використовувати штатив для фото. Та що ж таке? 🙂
12. Але ми знаємо різні трюки, як знімати без трипода.
13. В середині однієї з веж.
14. Все дуже акуратно.
15. По стінах фортеці ходити заборонили. Слизько та небезпечно.
16. Поруч Босфор.
17. Фортеця Румеліхісар була побудована у 1452 році за наказом Султана Мехмеда Фатіха за рекордні терміни. На її спорудження пішло трохи більше 4 місяців і було залучено близько 3 тисяч людей. Побудували її на березі Босфору навпроти фортеці Анадолу Хисар, що на азійській стороні Стамбула і була побудована за наказом Султана Баязида Пишного в 1390 році. Звели Румеліхісар для облоги Константинополя, щоб повністю контролювати прохід кораблів з Чорного моря в Босфор. Повз фортецю не міг прорватися ні один корабель. Найвища вежа – 9 ярусна, висота якої 28 метрів, діаметр 23 метри, товщина 7 метрів. Крім трьох основних веж, було побудовано 13 невеликих веж, з’єднаних між собою стінами. Загальна площа всієї споруди – 30 тис кв. м.
18. В середині фортеці була казарма і мечеть, під якою було велике водосховище. Під час землетрусу мечеть була зруйнована – залишився один мінарет. Зараз ведуться роботи з реставрації. Останні в Туреччині ведуться довго. 😀
19. Круто! Правда?
20. Чудові краєвиди.
21. Цікаво було б потрапити на закриті території. Піднятися на вежі фортеці.
22.
23. Баржа. А в хвості український прапор 😉
24. Після падіння Константинополя Румеліхісарі втратила своє стратегічне значення, в ХVII столітті використовувалася як в’язниця. Відновлення фортеці почали в 1953 році і до 1958 року фортеця була реставрована. На її території відкрили музей артилерії і літній театр.
25. Після фортеці Хабіл поїхав по справах, а ми вирушили в район із хмарочосами.
26. Хмарочос Sapphire of Istanbul, або Sapphire з 2011 року – найвища будівля в Стамбулі і Туреччині, розташований в центральному діловому районі Levent. На його верхівці є оглядовий майданчик. В той день був смог і ми не піднімалися. Але по поверхах походили.
27. Футбольні фанати під готелем. В ті дні проходив матч.
28. Поверталися додому на метро. У вагонах чисто і немає реклами, дуже круто. Станція Halic розташована на мості. Звідти такі краєвиди.
29. Стамбул дуже красивий!
30. Наша компашка. Віка, Оля, Андрій, Хабіл і vovando 🙂
Будете в Стамбулі, завітайте у фортецю. Це must see. Далі буде.
Stay tuned!
Долучайтеся у Facebook
та отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин!
Colorful Travel