Traveller, Photographer, Blogger
Одним, із незапланованих заздалегідь місць, які ми відвідали, була статуя Христос-Король. Якщо ви уважно читали та дивилися фотографії із попередніх постів про Португалію, то там вона з’являлася на фото не раз. В один із останіх днів ми побудували маршрут з допомогою google maps і вирушили на громадському транспорті в пункт призначення.
Христос-Король (Cristo Rei) — статуя Ісуса Христа в Алмаді, Португалія. Саме місце, де побудований цей релігійний монумент, розташоване на висоті 113 метрів над рівнем річки Тежу. Портик був спроектований архітектором Антоніу Ліну і має висоту 75 метрів. На постаменті встановлена власне статуя Ісуса Христа, яка має висоту 28 метрів і є роботою португальського скульптора Франсішку Франку де Соузи. П’єдестал, включаючи портик, має висоту 82 метрів. Таким чином, загальна висота становить 110 метрів, будучи однією з найвищих споруд Португалії (з вікіпедії). Ця статуя Христа – трохи менша, ніж подібна Статуя Христа Спасителя в Ріо-де-Жанейро – Cristo Redentor (Крішто Реденторе).
Історія: У 1934 році кардинал-патріарх Лісабону під час візиту в Ріо-де-Жанейро був натхненний статуєю Христа Спасителя. Після повернення до Португалії попросив про возведеня Статуї Христа. Рішення про зведення монумента було прийнято лише після закінчення Другої Світової Війни в подяку Богу за те, що Португалії вдалося зберегти нейтралітет в такий важкий час. Статуя була відкрита в травні 1959 року в присутності в тому числі кардинала Ріо-де-Жанейро, а також 300 тисяч чоловік. Того дня кардинал Лісабону сказав, що цей монумент буде завжди свідченням подяки португальців за дар миру. Статуя Христа була зведена на народні пожертвування.
З автобусу, по дорозі в Алмаду.
Вид на міст Ponte 25 de Abril з Алмади.
Автобусна зупинка.
На підході.
Ponte 25 de Abril.
Сонце сліпило. Я і Ponte 25 de Abril : ) Йдемо в середину і піднімемся на статую?
Автомати з продажу квитків. Тільки готівка. Вартість підйому на 1 особу 4Євро.
Купуємо квитки, і на ліфт.
На верху, в середині є каплиця.
Так виглядає майданчик у підніжжя Христа.
Види зі статуї.
Христос.
Сувенірний магазин в статуї.
Сходова клітка.
Шахта ліфта.
Підйом та спуск тільки ліфтом. Сходи зачинені.
Ведеться відеоспостереження.
Дворики в Алмаді.
Після статуї Христа ми поїхали на вже відомий оглядовий майданчик.
Послухали Фаду.
Були останні дні нашого перебування в Португалії, а ми так і не побували у монастирі Жеронімуш. І вирішили виправити це. Жеронімуш (португальською звучить Моштейру душ Жеронімуш), який нерозривно пов’язаний з історією Великих географічний відкритів, був заснований на початку 16 століття тодішнім королем Португалії D. Manuel I (Дон Мануел I). Це найграндіозніша пам’ятка архітектури в стилі Мануеліно. Далі король D. Manuel обрав монахів ордену Jerónimos, щоб вони жили та обслуговували монастир, а також молилися за душу короля. Жили монахи там 4 століття, поки в Португалії не заборонили релігійні ордени і монастир віддали під сиротинець.
З самого заснування монастир використовувався як гробниця для королів та монахів ордену. В кінці 19 століття, після розпуску ордену в монастир поставили гробниці Великих людей некоролівської крові: Vasco da GamaLuís de Camões, João de Deus, Almeida Garret, Sidónio Pais, Guerra Junqueiro та Teófilo Braga.
На початку 20 століття Жеронімуш відреставрували і він почав вигладати так, як ми бачимо в наші дні. У 1983 році Юнесковзяло його під свій захист і оголосило всесвітнім здобутком. А в 2007 році, саме тут підписали Лісабонський договір.
Вхід в монастир за 2 людей коштує 14 Євро. Дорогувато!
Біля монастиря є церква, де захоронені останки Васко да Гами.
Велич та архітектура вражає,
а якість фото при поганому освітлені – ні : )
Внутрішній двір монастиря Жеронімуш.
Архітектура.
Селфі фото : )
Стеля.
З 1962 року в приміщеннях, які прилягають до монастиря Жеронімуш, розташовані такі музеї: Museu da Marinha (Морський музей, чудова експозиція, рекомендую), Planetário Calouste Gulbenkian (Планетарій), Museu Nacional de Arqueologia (Національний археологічний музей).
Ну і обов’язковим є відвідини кондитерської Pasteis de Belem та скуштувати одноїменні смаколики. Заклад відомий ще з XIX століття, де з 1837 готують одну із найголовніших кулінарних цікавинок Португалії Паштель де Белен.
Ось так їх готують.
Кондитерська в середині. Багато залів і немає вільних місць.
Погляд на вечірній Лісабон. Скоро в Італію.
Stay tuned
Долучайтеся у Facebook
та отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин!
Colorful Travel