Traveller, Photographer, Blogger
Про Жекс, місто у Франції, де живе наша подруга Юля, чомусь в інтернеті дуже мало інформації. При пошуку останньої Google іноді видає Же замість Жекс. Це через французьку. Переважно ‘x’ в кінці не читається, але Жекс вийняток! Скажімо Ornex, місто, що поряд, говоримо Орне, але Gex – Жекс.
Gex (французькою) — муніципалітет у Франції, в регіоні Рона-Альпи, департамент Ain. Розташований на висоті 600 м над рівнем моря, в 16 км на північний захід Женеви, близько 400 км на південний схід від Парижа, 115 км на північний схід від Ліона, 70 км на схід від Бург-ан-Бресса. Територія Жекса була дуже рано заселена. Найбільш ранні археологічні знахідки датуються 1800 р. до н. е. В часи галлів і Стародавнього Риму Жекс був опорним пунктом. Вперше в історичних документах Жекс з’являється як de Gayo. Потім зустрічаються назви Gaix (1137), Jaz (1160), Gez (1227), Jayz (1234), Jax (1265), Jacium (1278), Geyz (1289), Ges (1416), і, нарешті, Gex (1559 ). З початку XII століття Жекс був резиденцією роду Жекс, перейшовши потім графам Женевським. Вони укріпили місто і дали йому свободу. Після захоплення міста Амадеєм VI, графом Савойським в 1353 Жекс на двісті років потрапив під владу Савойї. У 1536 році місто було захоплене бернцями за допомогою Женеви, і в ньому була проведена Реформація. Однак за лозаннським договором 1564 Жекс знову відійшов Савойському дому. У 1589 році під час війни з Женевою місто знову був завойований останньою. За Ліонському договором 1601 Жекс відійшов Франції і знову перейшов у католицьку віру. Віденський конгрес 1814-1815 років залишив Жекс в складі Франції, але місто стало вільною економічною зоною, що зумовило тісні торговельні відносини з Женевою. До початку XX століття Жекс був переважно містом, яке займалося сільським господарством. З початку 50-х років минулого століття Жекс все більше стає промисловим містом в агломерації з Женевою. Має гарне автомобільне сполучення. Недалеко знаходиться і Женевський аеропорт. Це була хвилинка вікіпедії, а тепер давайте поглянемо, яким ми побачили місто.
а раніше виглядав так (темнішим накладене, що є зараз, на світліше, що було колись).
2. Тут дуже чисте повітря і гори. Захоплюючі краєвиди.
3. Залишки міської стіни XIII століття.
4. І ми біля них 🙂
5. Рівнесенька бруківка.
6. Старовинні будівлі XVII-XIX століть у центрі міста.
7. Рагулі є всюди. Так паркуються не тільки в нас. 🙂
8. Міська мерія.
9. Ось вже протягом 20 років щосуботи в Жексі з 9 ранку до обіду на куті вулиць Rue des Terreaux та Rue Ernest Zégut відбувається вуличний продуктовий ринок. Він входить до сотні особливих ринків Франції. Тут продають місцеві продукти за розумними цінами: фрукти овочі, сири, мясо, мясні вироби, риба. Деякі продавці працюють на ринку від його появи.
10. Все свіженьке та апетитне. Помідорки 3,9 євро за кілограм.
11. Веселий продавець сирів. Вони приїжджають на машинці, яка трансформується в магазин 🙂
12. Сирний рай.
13. Юля купує улюблені сири. Це були дні найсмачніших сирів, які я будь коли смакував.
14. Тут ми купували фрукти. Вишні забули забрати 😀
15. У Франції є така традиція, що на парубоцькій вечірці друзі нареченого придумують йому костюм та різні завдання, про які він дізнається в останній момент. Виглядає дуже весело.
16. Церква Жекса (1860 р.)
17. Внутрішній вигляд церкви.
18. Вівтар.
19. Маленькі вулички міста. Все продумано.
20. Недавно було свято, скрізь залишилися прапорці.
21. Щоб не заїжджали машини встановлюють такі зйомні паркани.
22. Кабріолет 🙂
23. Класно придумали.
24. Річка Le Grand Journans. Довжина 15,4 км. Проходить через Gex, Cessy, Échenevex, Segny, Chevry, та Saint-Genis-Pouilly.
25. Магазинчики як в кіно.
26. В кожному місті є такі фонтани. З одних воду можна пити, з інших ні. Цей Eau Non Potable
27. Герб міста Gex.
Ще ми хотіли сходити в музей Пожежної справи, та так і не потрапили. Сподіваюся, наступного разу вдасться. До речі у Франції пожежники та швидка – це одна служба, правда в різних випадках використовуються різні машини, а працівник може виконувати як одну так і другу роботу.
Місто чудове, фотографія не передасть цього. Я б із задоволенням тут жив. Свіже повітря, гори, чудова архітектура, смачнющі сири, що ще потрібно? Так, робота і житло, та це вже тема окремої історії. Регіон Рона-Альпи вважається другим найдорожчим після Парижу. Pays de Gex потіснив Лазурний берег в цінах на нерухомість.
Stay tuned!
Долучайтеся у Facebook
та отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин!
Colorful Travel