За 700 метрів від Старого міста Дубровника, в Адріатичному морі розташований острів Локрум. До нього добратися можна на човні-маршрутці, які регулярно курсують туди-сюди щопівгодини і коштують недорого. Але зверніть увагу, що останній рейс із острову о 20 годині (та варто уточнити), чекає кілька хвилин, а хто запізнився, залишиться на острові ночувати. Це заборонено та й страшно! Чому, розповім пізніше. На острові немає готелей та магазинів, а кафе працює тільки вдень. На огляд острову потрібно 2-3 години. Його площа складає 0,694 кв. км.
1. Із порту в Старому місті Дубровнику вирушаємо на острів Локрум.2. Видніється наш пункт призначення.
3. Пристань острову Локрум. Тут можна скористатися послугами приватних і громадських водних таксі. Є кафе.
4. І ми не одні такі охочі побувати на острові.
5. Нам, як мандрівникам-везунчикам 😉 одразу зустрілися павліни. Тут їх дуже багато і людей вони не бояться, хіба за ними бігати…
6. На острові заборонено бавитися з вогнем.
7. Малявки ходять прямо біля Вас.
8. Можна пограти у футбол.
9. Чи покупатися в “Мертвому озері”. Це – невелике солоне озеро, пов’язане з Адріатичним морем підземними каналами. Його діаметр становить 50 метрів, максимальна глибина – 6 метрів. Завдяки кришталево чистій воді, «Мертве озеро» є улюбленим місцем для купання гостей острова, включаючи дітей і недосвідчених плавців.
10. Хочете позайматися фітнесом? Будь ласка!
11. Карта, на якій вказані всі цікавинки.
12. Є телефонні будки і зв’язок. Роботу не перевіряли.
13. Ну “Мертве”, але з морем, це Ви загнули 😀
14. Соромиться позувати на камеру 🙂
15. Купання. Кажуть, що на Локрумі є пляж для нудистів. Підемо, пошукаємо.
16. Але кого тут спитаєш?
17. Панорама круїз. Навколо острова та біля Дубровника.
18. Віка.
19. Чудові кольори!
20. Потягусі.
21. Вхід на територію монастиря. Бенедиктинський монастир на острові Локрум – унікальний пам’ятник архітектури, навколо якого крутиться купа таємниць та легенд. За переказом побудований в 1023 році на честь чудесного порятунку Дубровника від пожежі, що трапилась в день святого Бенедикта. Ченці тут жили до початку XIX століття, з приходом наполеонівських військ вони були вигнані з монастиря. У відповідь на це монахи три рази обійшли острів з палаючими свічками, розплавлений віск капав на землю, проклинаючи всякого, хто спробує використовувати цю землю в корисливих цілях. Відтоді всі власники острова гинули за різних обставин. Таким чином, Локрум став незаселеним. Тепер Ви розумієте, чому тут залишатися страшно?
22. Руїни монастиря, побудованого в готичному стилі, є популярним туристичним об’єктом. Дивом зберігся до нашого часу мальовничий внутрішній дворик і широкі галереї, прикрашені пізньоготичними деталями.
23. Хвилі.
24. Ще на острові є Форт Роял та церква Благовіщення, Ботанічний сад. Та ми більше знімали павлінів та природу. Тож час закінчився і потрібно повертатися. Але ні, не на такому лайнері. 🙂
25. Вечоріє. Залишатися на острові не варто…
Stay tuned!