Traveller, Photographer, Blogger
При звучанні слова Криївка у Львові всі зазвичай думають про одноіменний заклад із мережі холдингу емоцій Фест!, та сьогодні ми з Вами поговоримо не про неї. Кілька кілометрів від Львова у селі Басівка знаходиться справжня Криївка, яка використовувалася бійцями польсько-української війни 1918-1919 рр. Вона була знайдена у 1970-х роках лісниками, однак солдати усе розібрали. Сучасна Криївка відбудована й облаштована за описом Володимири Кулик на прізвисько Андрійка, яка свого часу жила у схованці і була в ній у час бою 1955 р. Навколо криївки проглядаються зарослі лінії оборони, а всередині розміщені експонати періодів польсько-української та Першої світової воєн, які точилися в околицях. Офіційне посвячення музею-криївки було у вересні 2014 р. Саме на цьому місці 16 серпня 1955 р. відбувся бій між упівцями і загоном НКВД: командир повстанців застрелений пострілом в чоло, двоє інших бійців УПА відіслані на допит у львівську “Тюрму на Лонцького”.
Запросив відвідати цю цікаву локацію мій друг Максим Безпалов, і ми в компанії блогерів з Олександром Бєлєньким та Ігором Сальніковим вирушили вранці до Криївки на таксі. Зустрічав нас Іван Попович, завідуючий сектору музею підпільної типографії УПА “Криївка”. Все як і належить: у воєнній формі тих часів, із рушницею. Пан Іван дуже цікаво проводив нам екскурсію, видно, що людина обожнює свою роботу. Далі пропоную фотопохід по підземеллю. Знімав на айфон, тож вибачайте за якість.
1. Вхід в Криївку.
2. Macos знімає.
3. Іван та Максим. І хто б сказав, що фото зроблено в наші дні?
4. Запалюємо гасову лямпу та йдемо бродити приміщеннями.
5.
6. Насправді зараз в Криївку проведена електрика. Є світло.
7. Ось в таких бідонах в окрузі солдати ховали документацію. Закопували в землю. Щось збереглося і до наших днів.
8. Такі колись були воєнні телефони.
9.
10. Пан Іван розповідає, блогери фіксують.
11. Поки ми спілкуємся, для нас готується картопелька.
12. Скромне помешкання солдат.
13. Ось на таких нарах спали люди. В холоді та сирості.
14. Предмети побуту та грамоти за вклад в розвиток музею.
15. Ну що, йдемо далі?
16. Наливка. Ради неї я порушив свій “сухий закон” 🙂
17. Підземелля складається з двох основних приміщень, між якими прокладено тунель завдовжки 30 м. Одна кімната була розрахована для проводу повстанців, в іншій вели документацію жінки-друкарки (до 1952 р.). Сьогодні тут зберігаються каганці, піч, друкарські машинки та побутові речі повстанців. Також відтворені дворівневі ліжка-нари.
18. Автентичний молитовник 1947 року. Такі книги дуже ціняться серед колекціонерів.
19. Ще один.
20. В тунелі розміщена міні-каплиця.
21. Музейна кімната Криївки, де розміщені накази на нагордження упівців та фото з зображенями нагород, є брошурка “Літопис УПА”, стенд з бофонами-грошима, світлини та листи Андрійки та інше.
22. Заржавілі рушниці.
23.
24. Буржуйка. Тут також готується картопелька.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31. Тут друкувалися документи.
32.
33.
34.
35. Так як тут дуже сиро та холодно, люди постійно хворіли на туберкульоз.
36.
37.
38. По завершенню розповіді нас чекав смачний перекус печеною картопелькою з наливкою. Як же це смачно! Ммм…
Раджу Вам побувати в цій Криївці. Можете зконтактуватися з паном Іваном Поповичем і я впевнений, що він проведе для Вас цікаву екскурсію. Добратися туди можна на таксі чи маршруткою.
Подорожуйте 🙂
Долучайтеся у Facebook
та отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин!
Colorful Travel