Global Blue. Мій досвід повернення tax free

   Часто подорожую і постійно щось купую за кордоном. Це можуть бути дрібниці, а іноді досить дорогі речі, як то годинники чи парфуми. Завжди було цікаво, як працює система повернення податку – tax free. І ось під час поїздки в Краків у квітні 2013 року (я тоді робив репортаж про Музей літаків в блозі 🙂 вирішив спробувати. Планував покупку годинника для себе, та парфумів для Коханої. В більшості бутіків Польщі працює система повернення Global Blue.

План був такий: в торговому центрі Galeria Krakowska знаходимо потрібний магазин, який працює із системою повернення Global Blue, обираємо потрібний товар. Останній вже дешевше коштував ніж в Україні. Правда так буває не завжди. При покупці потрібно сказати продавцеві два слова: tax free. У Вас попросять закордонний паспорт, і заповнять бланк, в якому вказується товар, ціна, сума повернення податку, Ваші паспортні дані та адреса. Додадуть чеки.

Блан виглядав так.   IMG_9820

Чеки    IMG_9822

   Далі мені потрібно було проштампувати (ставиться 2 печатки, є на фото) ці бланки на польській митниці під час повернення в Україну і так як я не планував повертатися в Краків, то отримати гроші мав в Україні. З Global Blue працює Правекс Банк. Працівник Правекса мені розповідала, що банки не довго працюють із такими організаціями як Global Blue. Вони зацікавлені у збільшені бази клієнтів. Як виглядає це збільшення? Ви приходите за поверненням tax free. Якщо це невеликі суми, то отримуєте готівку, якщо чеків багато і суми значні (які, не знаю, не розповіли), то банк вимагає оформлення картки, на яку мають прийти гроші. Моє завдання ускладнювалося тим, що я їхав автобусом. Із власним транспортом все простіше. Ви просто заїжджаєте на спеціальний коридор Tax free і чекаєте своєї черги. Якщо їдете автобусом, то коли збиратимуть паспорти, попередьте водія і прикордонника, що хочете проштампувати tax free. Ваш паспорт мають перевірити та віддати позачергово, ще до початку перевірки паспортів інших людей і прямуйте до віконечка tax free. Проситеся без черги, віддаєте бланки з чеками. Митник може попросити у Вас показати товар, який Ви придбали. Без проблем.  Сама процедура дуже швидка, але ж всім відомо, що митник може піти попити чаю, перезмінка і т.д. Польські водії автобусів ставляться лояльно, наші навіть раз заявили мені, що поїдуть без мене…

   Після повернення у Львів я зателефонував в Правекс-банк за номером 0322350475. Записують на конкретний день та годину. Це може бути не завтра, а на початку наступного місяця, адже бажаючих отримати гроші дуже багато. Отримував гроші у Львівський обласній дирекції Правекс-банку на Чорновола 99. На оформлення 2 чеків та отримання грошей витратив 30 хвилин. Та воно того варте, так як повернення покрило витрати на дорогу в Краків 🙂 Якщо на Чорновола не повертатимуть, то можуть скерувати в Тургенєвське відділення на Шептицьких 26, 0322370281. Потім я процедуру повернення tax free робив ще кілька раз (поїздки були в Польщу, транспорт – автобус). Доводимлося навіть сваритися із польськими митниками. Але все закінчувалося позитивно.

   Під час поїздки в Португалію я купував взуття і вирішив теж скористатися Global blue. Але тут все виглядало по іншому. В магазині під час оплати в мене уточнили яка країна, вибрали на терміналі (дуже схожий на термінал для оплати картками) і віддали роздрукований чек.

фото 1

Далі в тому чеку потрібно внести адресу, паспортні дані, віддати (або вкинути в скриньку) в аеропорту та отримати гроші готівкою чи на картку. Щоб не вносити кожного разу ці дані вручну в чеки, рекомендую Вас оформити картку Global Blue.

фото 2

Просто після оплати пред’явите картку продавцю. Останій проведе нею у вище згадуваному терміналі і чек ви отримаєте із заповненими Вашими даними.

В кінцевому результаті я так і не повернув tax free після Португалії, але причиною цього були вже інші пригоди. Та про це все ще буде.

Stay tuned:)

P.S. А який у Вас досвід повернення tax free? Щось можете порадити?

Пропоную писати в коментарях. Чекаю зворотнього зв’язку!

 • rudolff

  Я вже картку оформив. Тепер треба щось купити)

 • OlegS

  Є ще один цікавий момент з Global Blue. Можна підв’язати дані свої банківської картки під свій акаунт на Global Blue. Проштамповану на митниці tax free форму потрібно надіслати Global Blue емейлом. Все. Гроші мають бути перераховані на картку в локальній валюті. На собі ще цей метод не перевіряв. Хтось вже спробував?

  • Знаю про таке, та не перевіряв. Знайоми з Києва так користується. Якщо цікаво деталі, запитаю. Ну і сам спробую скористатися в наступних поїздках. Дякую, що нагадав 🙂

  • Oleksandr

   Доброго дня! Розкажіть, будь-ласка, яким чином можна здійснити підв*язання своїх даних карти до Global Blue. Хоча б де про це можно прочитати. І далі актуальне питання: “Чи хтось вже спробував?”

   • OlegS

    При реєстрації на сайті Global Blue опційно пропонується підв’язати картку. Це можна зробити звичайно і для існуючого профілю.
    Єдиний неприємний момент – відсилання тих форм такс фрі потрібно робити звичайною поштою…
    Загальна пройедура описана тут http://www.globalblue.com/customer-services/tax-free-shopping3/
    Ще не випробував цей метод на собі… Так що якщо є ще якісь нюанси – пишіть! Успіхів!

  • Kittycat

   При закупах у Італії, Німеччині, Австрії видають форму tax free таку як на фото де йшлося про поїздку в Португалію. Тоді tax free може бути повернено на картку яка підвязана під акаунт або заповнити дані картки на тому чеку.
   Процедура така: заповнити особисті дані на тому чеку, включно з реквізитами картки і вислати на адресу global blue в Словаччині.
   Я так постійно роблю. Гроші повертають на картку до 2-х тижнів після відправи листа. Картка у мене у євро, відповідно гроші повертають у євро. Але В Польщі інакша форма. На ній написано -тільки готівка! Тому повернути tax free можна лише готівкою в Правекс банку і у лише в гривні.

 • Володимир

  А якщо я купив телефон і ним користуюсь , то на митниці також зможу проштампувати чек , якщо предявлю телефон і коробку від нього, чи це поширюється тільки на запаковані речі? Наперед вдячний .

  • якщо телефон не покоцаний, то просто його покладіть в коробку і має прокотити. Іноді товар не перевіряють навіть. Я так із годинниками робив. 🙂

   • Володимир

    дякую , так і зроблю)

 • Степан Цвик

  Доброго вечора.
  Підкажіть будь-ласка, придбаний товар повинен бути повністю запакований зі всіма пломбами? Якщо так, тоді як продавець має заповнити гарантійний талон і перевірити працездатність приладу? Прийдеться ж відкривати упаковку, відповідно і пломби будуть пошкоджені.
  Буду дуже вдячний за допомогу.

  • Доброго. Можна розпаковувати. Головне щоб річ була нова, та упаковка з нею. 🙂

   • Степан Цвик

    Зрозуміло, дякую за відповідь.

 • Andrii

  Скільки % повертають від купівлі телефона?

Долучайтеся у Facebook

та отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин!

 

 

Subscribe!
Система Orphus UA TOP Bloggers